FLETCHERS FARM RIDING SCHOOL 
 
Contact Us 

Dressage and Show Jumping show results 

Dressage results for Saturday 8th June 2024 
Intro A 
Juniors 
1st Lottie Lamont – FF Dougal 
2nd Pippa Bradshaw – Bluechip 
3rd Tessa Frary - Lacey 
4th Amelie Gwyther Sandover - Louie 
5th Poppy Silverosa – Dolly Too 
Seniors 
1st Levi Fae - Precious 
2nd Nicola Bailey - Cleopatra 
3rd Amy Lewin – Cavier Royale 
4th Katie Tokely – FF Trigger 
5th Dean Scott - Zambezir 
6th Aniese Queen – Donnie 
Overall class winner – Levi Fae - Precious 
 
Prelim 1 
Juniors 
1st Jemima Rutland – Dante 
2nd Imogen Foster – Myli 
3rd Isabelle Thomas – Ff Dolly 
4th Lottie Lamont – FF Dougal 
5th Charlie Rutland - Beverley 
6th Envy Scott - Zambezir 
Seniors 
1st James O’Halloran – FF Billy 
2nd Sheila Baker – FF Ronnie 
3rd Katie Martin - FF Donnie 
4th Emma-Jade Hodge – FF Donnie 
5th Alice Williams - Rainbow 
6th Cassie Toy – Misty Man 
Overall class winner – James O’Halloran – FF Billy 
 
Prelim 2 
1st Bonnie Thorpe – FF Dudley 
2nd Sheila Baker – FF Ronnie 
3rd Cassie Toy – Misty Man 
 
 
Show Jumping results for Sunday 28th April 2024 
Class 1 - 30cm Cross poles 
1st Daisy Chapman-Roberts - FF Ronnie 
2nd Pippa Bradshaw - Bluechip 
3rd Evie Bacon - Albert  
4th Ellie Wallace - Mario 
5th Lacey Wallace - Polly 
6th Skylar Osawinder - FF Jonnie 
 
Class 2 – 45cm Cross poles 
1st Evie Bacon - Albert  
2nd Charlotte Cook - FF Dolly 
3rd Sienna Fuller - Glimmer 
4th Imogen Foster - Myli 
5th Francesca Plumb – FF Ronnie 
 
Class 3 - 50CM 
1st Sienna Fuller - Glimmer 
2nd Lexi Jones - FF Ronnie 
3rd Emma Hodge - FF Dudley 
4th Francesca Plumb - FF Dolly 
 
Class 4 - 60cm 
1st Isobelle Thomas - FF Dolly 
2nd Bonnie Thorpe - FF Dudley 
 
CLass 5 - 70cm 
1st Charlie Rutland - Beverley 
2nd Megan Biggs - Cody 
 
Class 6 - 80cm 
1st Imogen Loosley-Fox - Apache 
2nd Megan Biggs - Cody 
 
 
 
 
 
Dressage results for Saturday 13th April 2024 
Intro B 
Juniors 
1st Pippa Bradshaw – Bluechip 
2nd Lottie Lamont – FF Dougal 
3rd Ciara Natwidjaja-Hale – Tilly 
4th Bethany Stearn – FF Trigger 
5th Rose Galpin – Rosie 
6th Millie Perzylo – Ceryl 
Seniors 
Joint 1st Katie Martin – Donnie 
Cheryl Huggins – Ruben 
2nd Karen Loosley – Apache 
3rd Kerrie Humm – Millie 
4th Sue Letch – Grey Maggie 
5th Grace Kelly – FF Billy 
6th Aniese Queen – Donnie 
 
Prelim 18 
Juniors 
1st Amelia Smith – Unicorn 
2nd Jemima Rutland – Danny 
3rd Bethany Stearn – FF Trigger 
4th Lottie Lamont – FF Dougal 
5th Imogen Foster – Myli 
6th Amelie Lawrence – Riley 
Seniors 
1st Lindsey Drury – Ceryl 
2nd Kerrie Humm – Millie 
3rd Emma Green – Crunchie 
4th Sheila Baker – FF Ronnie 
5th Mikala Kirman – Cleaopatra 
6th Grace Kelly – FF Billy 
 
Prelim 13 
1st Bonnie Thorpe – FF Dolly 
2nd Katie Martin – FF Trigger 
Joint 3rd Emma-Jade Hodge – Donnie 
Sheila Baker – FF Jonnie 
4th Cassie Toy – Misty Man 
 
 
Show Jumping results for Sunday 10th December 2023 
Class 1 - 30cm Cross poles 
1st Lottie Lamont – FF Dougal 
2nd Lexi Jones – FF Ronnie 
3rd Meadow Whymark - Toby 
4th Poppy Silverosa - Aubrey 
5th Charlie Rutland – Alamo 
6th Izzy Schroder – FF Jonnie 
 
Class 2 – 45cm Cross poles 
1st Lexi Jones – FF Ronnie 
2nd FFRS – FF Dougal 
3rd Violet Spice – FF Ronnie 
4th Zoe Green – FF Jonnie 
5th Matilda Burton – FF Dolly 
 
Class 3 50cm Festive Family run 
1st Alyssa Bucker – Puddles with Amelia 
2nd Matilda Burton – FF Ronnie with Sophia 
3rd Beth Strafford – FF Dougal with mum 
4th Sophia Sargeant – FF Dolly with Matilda 
 
Class 4 50cm 
1st Matilda Cullen – FF Tommy 
2nd Bethany Curwen - FF Dolly 
 
Class 5 60cm 
1st Jo O’Connor - Archie 
2nd Poppy Silverosa – Dottie 
3rd Isabelle Thomas – FF Dolly 
4th Emily Helmer - Matilda 
 
Class 6 70cm 
1st Charlie Rutland - Beverley 
 
 
Show Jumping results for Sunday 24th September 2023 
Class 1 - 30cm Cross poles 
1st Francesca Plumb – FF Ronnie 
2nd Pippa Bradshaw – FF Bluechip 
3rd Antonia Gorbitz – Crystal 
4th Lottie Lamont – FF Dougal 
5th Layla Smith – Unicorn 
6th C H - FF Tommy 
 
Class 2 – 45cm Cross poles 
1st Matilda Cullen – FF Tommy 
2nd Amelia Smith – Archie 
3rd Imogen Foster - Myli 
4th Elizabeth Collins – FF Bluechip 
5th Beth Strafford – FF Dougal 
6th Bonnie Thorpe – FF Dolly 
7th Sophia Grimshaw – Bonnie 
8th Ella Varty – Bean 
 
Class 3 50cm 
1st Elizabeth Collins – FF Ronnie 
2nd Amelia Smith – Archie 
3rd Sophia Sargeant – FF Ronnie 
4th James O’Halloran – Precious 
 
Class 4 60cm 
1st Imogen Loosley-Fox – Apache 
2nd Hannah East – FF Dolly 
3rd Emily Helmer – Waltzing Matilda 
4th Amy Rouse – Doohulla Sparrow 
 
Class 5 70cm 
1st Nicole Traveller - Bailey 
2nd Imogen Loosley-Fox – Apache 
 
 
Dressage results Sat 9 Sept 2023 
Intro B – Junior section 
1st Eva Holmes – FF Bluechip 
2nd Poppy Ayers – Cody 
3rd Beth Strafford – FF Dougal 
4th Daniel Claus – FF Bluechip 
Intro B – Senior section 
1st Mikala Kirman – Cleopatra 
2nd Amy Parlour – FF Dudley 
3rd Sam Laycock – FF Trigger 
Overall class winner - Mikala Kirman – Cleopatra 
 
Prelim 18 – Junior section 
1st Amelia Smith – Unicorn 
2nd Imogen Loosley – Apache 
3rd Bonnie Thorpe – FF Dolly 
4th Imogen Foster - Myli 
Prelim 18 – Senior section 
1st Mikala Kirman – FF Trigger 
2nd Sheila Baker – FF Ronnie 
3rd Grace Kelly – FF Billy 
4th Emma Hodge – FF Tommy 
Overall class winner - Mikala Kirman – FF Trigger 
 
Prelim 14 
1st Bonnie Thorpe – FF Dolly 
2nd Sheila Baker – FF Ronnie 
3rd Katie Martin – FF Billy 
 
Novice 34 
1st Jo O’Connor - Archie 
2nd Mikala Kirman - Bailey 
 
 
Show Jumping results for Sunday 25th June 2023 
Class 1 - 30cm Cross poles 
1st Beth Strafford – FF Bluechip 
2nd Francesca Plumb – FF Ronnie 
3rd Elizabeth Collins – FF Bluechip 
4th Harry Bradshaw – FF Dougal 
5th Pippa Bradshaw – FF Dougal 
6th Sophia Grimshaw - Bonnie 
 
Class 2 – 45cm Cross poles 
1st Amelia Smith - Unicorn 
2nd Elizabeth Collins – FF Bluechip 
3rd Emily Mills - Spud 
4th Beth Strafford – FF Bluechip 
5th Francesca Plumb – FF Ronnie 
6th Imogen Foster - Myli 
 
Class 3 50cm 
1st Bonnie Thorpe – FF Ronnie 
2nd Sophia Sargeant – FF Ronnie 
3rd Amelie Lawrence – FF Dolly 
 
Class 4 60cm 
1st Polly Sullivan – Blondie 
 
Class 5 70cm 
1st Taylor Goodall – Luna 
2nd Polly Sullivan - Blondie 
 
Class 6 80cm 
1st Thaila Firth - Cupids Valentine 
2nd Taylor Goodall – Luna 
3rd Lacy Firth – Galway Blue Girl 
 
 
Dressage results Saturday 10th June 2023 
Intro C – Junior section 
1st Bonnie Thorpe – FF Dolly 
2nd Eva Holmes – FF Bluechip 
3rd Nina Loftus – Molly the racehorse 
4th Milly Clarke – FF Billy 
5th Zoe Green - Marble 
 
Intro C – Senior section 
1st Ellie Chatten – Cruise 
2nd Mikala Kirman – Cleopatra 
3rd Grace Kelly – FF Billy 
4th Cheryl Huggins – FF Tommy 
5th Katie Martin - Donnie 
 
Prelim 7 – Junior section 
1st Bonnie Thorpe – FF Dolly 
2nd Imogen Foster – Myli 
3rd Amelia Smith – Unicorn 
4th Zoe Green – FF Jonnie 
 
Prelim 7 – Senior section 
1st Joanna O’Connor – Archie 
2nd Ellie Chatten - Cruise 
3rd Grace Kelly – FF Billy 
4th Emma Hodge – FF Tommy 
 
Prelim 13 
1st Jo O’Connor - Archie 
2nd Sheila Baker – FF Ronnie 
3rd Hannah East – Donnie 
4th Millie Felsted – Bill 
 
Novice 24 
1st Sue Newbury – True Romany Jewel 
2nd Mikala Kirman - Bailey 
 
 
Show Jumping results for Sunday 23rd April 2023 
Class 1 - 30cm Cross poles 
1st Ottilie Smith – Berry 
2nd Beth Strafford – FF Ronnie 
3rd Sofia Sargeant – FF Ronnie 
4th Elizabeth Collins – FF Bluechip 
5th Velvet Thorpe - Sunny 
6th Amelia Smith - Unicorn 
 
Class 2 – 45cm Cross poles 
1st Beth Strafford – FF Ronnie 
2nd Poppy Silverosa – Myli 
3rd Martha Moody – FF Ronnie 
4th Olivia Bradder – FF Tommy 
5th Zoe Green – FF Jonnie 
6th Bethany Curwen – FF Jonnie 
 
Class 3 50cm 
1st James O’Halloran – Precious 
2nd Matilda Cullen – FF Ronnie 
3rd Evie Thompson – FF Ronnie 
4th Caitlin Thompson – FF Tommy 
5th James O’Halloran – Misty 
6th Olivia Bradder – FF Dudley 
 
Class 4 60cm 
1st Lily Saunders – Fantastic Mr Fudge 
2nd Isobel Thomas – FF Dolly 
 
Class 5 70cm 
1st Ella Fryatt – Cupids Valentine 
2nd Taylor Goodall – Luna 
3rd Lily Saunders – Fantastic Mr Fudge 
4th Joanna O’Connor – Archie 
 
Class 6 80cm 
1st Thaila Firth - Cupids Valentine 
2nd Lacy Firth – Galway Blue Girl 
3rd Taylor Goodall – Luna 
 
 
Dressage Show results Saturday 15th April 2023 
Intro A – Junior section 
1st Zoe Green – FF Jonnie 
2nd Bonnie Thorpe – FF Dolly 
3rd Millie Clarke – FF Billy 
4th Emily Mangham- Hobbs – FF Bluechip 
5th Bethany Stearn – FF Trigger 
6th Poppy Collins – Cheshmere Tom Cruz 
 
Intro A – Senior section 
1st Joanna O’Connor – Archie 
2nd Emma Hodge – FF Tommy 
3rd Chloe Spalding – Bon 
4th Claire Riddleston – Silver Suzie 
5th Grace Kelly – FF Billy 
6th Grace Hill – Cleopatra 
 
Prelim 1 – Junior section 
1st Imogen Foster – Myli 
2nd Bonnie Thorpe – FF Dolly 
3rd Amelia Smith – Unicorn 
4th Elizabeth Collins – FF Jonnie 
5th Bethany Stearn – FF Trigger 
 
Prelim 1 – Senior section 
1st Joanna O’Connor – Archie 
2nd Sheila Baker – FF Ronnie 
3rd Grace Kelly – FF Billy 
4th Chloe Spalding – Bob 
5th Megan Lomas – Supernova 
 
Prelim 2 
1st Mikala Kirman 
2nd Amy Parlour – FF Dolly 
3rd Sheila Baker – FF Ronnie 
4th Megan Lomas - Supernova 
 
 
Results for Dressage Show Saturday 10th Sept 2022 
Class 1 – Intro C 
Seniors 
1st Megan Lomas – Supernova 
2nd Celia Robinson – FF Tommy 
3rd Olivia Osborne – Wilba 
4th Megan Lomas – Horseman Starlight 
 
Juniors 
1st Imogen Foster – Myli 
2nd Lauren Moore – Timmy 
3rd Amelia Smith – Unicorn 
4th Zoe Green - FF Jonnie 
5th Grace Kelly – FF Billy 
6th Beth Strafford – FF Ronnie 
 
Overall Class winners 
1st Megan Lomas – Supernova 
2nd Celia Robinson – FF Tommy 
3rd Imogen Foster – Myli 
 
Class 2 – Prelim 12 
1st Olivia Osborne – Wilba 
2nd Holly Hammond – Aubrey 
3rd Lauren Moore – Timmy 
4th Sheila Baker – FF Ronnie 
5th Bethany Stearn – FF Trigger 
 
Class 3 – Prelim 14 
1st Mikala Kirman – Bailey 
2nd Jane Walker – Boolagh Marble 
3rd Megan Lomas – FF Billy 
4th Sheila Baker – FF Ronnie 
5th Anna Kynaston – Winnie 
 
 
 
 
Our site uses cookies. For more information, see our cookie policy. Accept cookies and close
Reject cookies Manage settings